2014 Boys Outdoor Track All Conference

NORTH Division

East Catholic - Steve Bulger

East Hartford - Kurt Lungrin, Fitzroy Miller, Steven Sam, Colins Nwafor, Enyce Walker

Glastonbury - Andrew Olsen, Randy Neish, Keyion Dixon, Sawyer Badey, Mark Wiedemer, Tom Chamberlain, Rob Armentano, Avery Gray

Manchester - Felix Gonzalez, Jayson Mathews, Jeffrey Barnes, Ky Tran

South Windsor - Michael Stoker, John Taylor

Weaver - Mark Jennings

Wethersfield - John Tapia, Giancarlo Serrao, Whit Devaux, Richard Williams, Elijah Young, Troy Stegman, Kyle Vonnick, Armin Begovic

Windsor - Kevin Beaudreau, Juwan Wood, Tristen Enkler, Rajay Hinds, Chris Mack, Courtney Rush, Keyshawn Bonner, Bennie Fulse, Aaron Bell, Nathaniel Williams, Joshua Walker, Xavier Charles, Tim Epps

SOUTH Division

Berlin - James Dwyer, Ryan Vernlund

Bristol Central - Jake D’Amato, Andrew Damon-Smith, Tyleam Hamel, Drew Lee, Andrew Marcantonio, Hector Ortiz, Josh Signore, Jamill Tolliver, Jason Zaino, Justin Zaino

Bristol Eastern - Jozef Darragjati, Jorge Hernandez, Brandon Lumbra, Matt Parker, Ken Smith

Bulkeley - Dyvon Champion, Rajae Maxwell

Maloney - Daniel Fornaciari, Dmitri Smith, Kyle Welch

Middletown - Kareem Brackett, Josh Broome, Julian Carraway, Jack Flynn, London Highsmith, Jacob Homar, Shawn Houle, Jeremy Perry, Ben Schaff, Laurenzo Thompkins

Platt - Nick D’Agostino, Thomas LaBissoniere, Tyzhan Leatherwood

Plainville - Omar Abdelsame, Nick Boutin, Julius Brown, Dante Correa, Quentin Lux, Alec Maisonet

EAST Division

Bloomfield - Jamar Hanson, Lloyd Weir, Brandon Pusey, Kemani Hume, Travis Thompson, Emmanuel Jones, Russell Thompson- Bishop, Andrell Pinnock, Izaiah McEwen, Jermaine Lascelles, Curtis Jackson, Naquan Smith, Raheem Mars, Paul May, Tahj McDaniel

EO Smith - Jason Ball, Benen Elshakhs, Brad Johnson, Patrick Briody, Jacob Harakaly, Kevin Moynihan, Caleb Erhard, Raman Mama

Fermi - Ernie Bouthiette, Bailey Raymond

HPHS - Justin Rivera

RHAM - Aidan Kalisher, Cody Vendrillo

Rocky Hill - Alex Tan, Tyler Landry, Grant Nieves, Phillip Madison, Alex Brown, Bitu Patel, Ahmed Hasaan

Tolland - Jordan Smith, Thomas Callis, Devin Shelton, Josh Bedard, Tom Tribble, Alex Medina, Joffre Rodriguez

WEST Division

Conard - Alec Ferguson-Hull, Travis Sinatro

Farmington- Matthew Chisholm, Evan Ferrigno,Connor Habecker,Dan Hardiman,James Heath-Ringrose, Taylor Lipinski, Patrick Morrissey, Will Siuta, Edward Tomasso, Alexis Walker, Palmer Weimann

Hall - Chris Alhquist, Maurice Bell, Connor Blodgett, Ari Klau, Zach Magin, Grant O'Connor

New Britain - Michal Dyrda, CJ Gaskin, Stephon Henry, Michael Robinson, Marcris Webb

Newington - Kurt Swenor

Northwest Catholic - Jayson Williams, Christian Mackay-Morgan

Simsbury - Philip Brown, Joseph Adorno, Greg Bombara, Jake Dowd, Justin Farrell, Daniel Gerardi, Andrew Gutierrez, Jacob Melvin, Will Rice

Southington - Stephen Barmore, Matthew Bennett, Charlie Morelli