2008 Girls Track All Conference

North


Southington - Lauren Bauchiero and Colleen Roarty

Glastonbury - Kaleigh Flock, Emily Harris, Kristen Malloy, Kristin Mitchell, Jill Pizzo, Laura Vehlies, Natalie Bonham, Danielle Baker, Melissa Bachmeier, Emily MacEwen, and Emily Bees

New Britain - Athalia Smith, Chantaul Smith, Symone Roberts, and Chelsea McCallister

Simsbury - Leigh Fryxell, Emily Dalton, Erika Hendershot, Carola Melendez, Danielle Albergo, Danielle Robbins, Lauren Williams, Megahan Werle, Kathryn Topalis, Madeleine Daily, Mallory Davis, and Julia Levesque

East Hartford - Shaquella Hamilton, Shanakye Staple, Nicole McClintock, and Sierra Davis

Manchester - Elsa Millett, Amanda Harris, Emily Anderson, Yolanda Jackson, and Mary Bugbee


South


Bulkeley - Johanna Acosta

Bristol Central - Rebecca Trapp, Meredith Rogers, Amanda Martin, Rachel Dombroski, Staci Godbout, Jessica Divenere, Alex Huges, Meghan Ward, and Kiara Bonilla

Bristol Eastern - Laura Brin, Brianna Pasqualicchio, Molly Graffam, Amanda Sumner, Ally Derosier, Megan Burns, Brianna Byers, Amy Oliver, Destiney Harris, Margret Hendrickson, Victoria Pasqualicchio, and Jill Michalowski

Newington - Vlada Shelkova, Lindsay Parker, and Whitney Crebiasec

Platt - Chelsea Garlock and Amanda Prescott

Maloney - Kristy Terrenzi, Gabby Willette, and Monica Signor


East


E.O. Smith - Jocelyn Breton, Carriel Cataldi, Aurora Edington, Christina Fisher, Jane Griffin, Leah Krohn, Kate Moynihan, Rachel Stewart, and Maggie Sundberg

Fermi - Valerie Bak, Nikki Campisi, J’Aime Giaccone, Tess Koenigsmark, Bre Muratori, Kristina Pelletier, Angelique Ross, Rachel Van Gilder, and Elise Zarcaro

Rockville - Katrina Ainsworth, Amanda Arcand, Azia Barber, Olivia Botteron, Jamie Ehrenfeld, Sarah Hill, Chelsea Jubrey, Emily Leopard, Melissa McCard, Brittany Niemczyk, Danielle Riley, and Rebecca Vanderleest

South Windsor - Priscilla Appiagyei, Ashley Balazovich, Katie Beam, Nicole Boudreau, Stephanie Caraballo, Candace Clark, Erica Forzley, Sarah George, Michelle Keilich, Dorothy Staron, Brittany Wickliff, and Lisa Yagaloff


West


Weaver - Catherine Milledge, Phelecia Powell, Marshalee Raynor, Angela Dunnham, Crystal Davis, and Shantel Noble

Hall - Stephanie Bohannon, Rachel Morgan, Rebecca Gordon, Jenna London, Kimberly Kyne, Dana Schmitt, Elena Jay, Anna Matus, Sherelle Morgan, Bethany Halligan, Danielle Traverse, and Sarah Doelger

Conard - Elizabeth Knapp, Eloise Howard, Meg Scheibel, Sophia Harrington, Charlotte Billings, Sarah Vossler, Julianne Lesinski, and Lauren Cannon

Bloomfield - Kristen Johnson, Tiffany Harrison, Ambre Mitchell, Chantelle Deer, Yanique Reid, Tobiann Lascelles, Saige Sharp, Dezarell May, and Samantha Washington

Wethersfield - Brittany Nkounkou, Kyle Lewis, Anaeta Pytel, and Julia Moore

Windsor - Shayna Presley and Ivana Whitfield