Outdoor Track (B)

2017 Boys Track All Conference

NORTH Region

BLUE Division

East Catholic – Peter Crowley, Evan Kennedy

East Hartford – Jacquan Allen, Jamar Eaton, Kendall Garvey, Devin Hall, Kyswick Innocent, Maxwell Kwarteng, Benjamin Maxwell, Evan Murdzek, Casson Wilcox, Darius Williams

Hartford Public - Leon Campbell

 Manchester – Yazeed Amadou, Jevin Frett, Joe Pearl, Kyle Smith, Tahvanghn Webber

South Windsor – Patrick Bell

WHITE Division

Bloomfield – Russell Bishop-Thompson, Sean Dixon-Bodie, Myles Gray, Jason Loney, Jaylon Nedly, Thomas Norman, Erris Samuel, Anthony Simpson, Shemar Stewart, Keyran Stele

E.O. Smith – David Apgar, Brian Balkas, Paul Barron, Malek Elshakns, Will Evans, Keegan Santasiere, Cole Szegda, Peter Tomanelli, Jacob Wiggins

Enfield – Gene Bouthiotte, Colin Debarber, Matthew Santy, Parker Simpson, Joel Stewart

RHAM – Michael Browning

Tolland – Josh Bedard, Andrew Jaworski, Killian McNamee, Jake Robertson, Devin Shelton, Will Suitor, Stephen Sutton

CENTRAL Region

BLUE Division

Conard – Nick Alvarez, Sam Nanni, Joseph Wojciechowsk

Glastonbury – Connor Cole, Matt Cosentino, Spencer Leclaire, Christopher Reeves, Andrew Rison, David Silas, Devin Wasilefsky, Sam Wilcox

Hall – Miller Anderson, Connor Blodgett, Cole Canarie, Patrick Cassidy, Trey Cormier, William Landis, Burke Martindale, Desmond Richards, Josh Rivera, Yovan Rivera, Touch Sovannarith, Mason Stabile

Simsbury – Terence Cook, Solomon Davis, Matthew Gutierrez, Michael Koines, Jonathan Prell, Josh Prell, John Shea, Christopher Wildman

Southington – Zachery Burleigh, Anthony Mondo, David Pastor, Eljiah Rodriguez


WHITE Division

Avon – Marek Cierniewski

Farmington – Isaiah McKinley-Jones

 Northwest Catholic – Asa Guest, Damian Mackay-Morgan, Brian Waterson, Jayson Williams

 Weaver – Mark Doyley

Windsor – Eric Foster, Tah-Jee Holley, Marcus Manson, Jaylin McGhee, Jason Pinnock

SOUTH Region

BLUE Division

Bristol Central - Simon Andrews, David Bowes, Adam Chawner, Kaynan Conrod, Sean Fitzgerald, Alrick Grant, Pat Kjornrattanawanich, Luis Medina, Elijah Ortiz, Matt Roy

Bristol Eastern - Chris Lebeau

New Britain - Kevon Davis, Donovan Dorce,  Noel Lugo, Abdul Waldo

Wethersfield - Brendan Barry, Matt Jablonka, Stevenson Paul, George Stoughton Tevin Walker

WHITE Division

Berlin - Daniel Labbadia, Matt Luddy

Maloney - John Guest

Middletown - DeShaun Bradshaw, Nico Cavaliere, Jalen Coleman, Garrett Dandridge, Dylan Drescher, Tyshaun James, DeAaron Lawrence, Matthew Lecky, DaJaun Lomstoy, Justin McMillian, Osbourne Richards, Jaymin Torres

Rocky Hill - Ethan Arcata, James Chesco-DiMauro, Cameron Cheyney,  Andrew DiMatteo,  David Scalise, Seth Walerysiak

New Boys Track Divisions

North Region:
Blue Division - East Catholic, East Hartford, Hartford Public, Manchester, South Windsor
White Division - Bloomfield, Fermi, EO Smith, RHAM, Rockville, Tolland

Central Region
Blue Division - Conard, Hall, Glastonbury, Simsbury, Southington
White Division - Avon, Bulkeley, Farmington, Northwest Catholic, Weaver, Windsor

South Region
Blue Division - Bristol Central, Bristol Eastern, New Britain, Newington, Wethersfield
White Division - Berlin, Maloney, Middletown, Rocky Hill, Plainville, Platt