2019-20 Boys Swimming All Conference

NORTH Region

Avon - Antonio Arias-Camison, Dejvid Calishti,  George Clark, Sarah Grady, Gautham Kumar, Rahul Kumar, Siddharth Kumar

EO Smith/Tolland - Alex Boor, Tyler Broderick, Franklin Kuhn, Anderson Scigliano,  Anthony Scigliano, Mason Wilde, Anthony Song, Luke Zonghetti

Hartford Public - Samuel Marin                           

Newington - Michael Bohlke, Luke Fote, Andriy Grynyk, Nicholas Jirku, Salvatore Scata, Wyatt Smith, Bryce Turner  

Rocky Hill – Brandon Scacca

Wethersfield - Tanner Bradbury, Tre Bucchi,  Zachary Crevierk Declan Hallinan, Jack Kulpa,  Brian Puglielli

SOUTH Region

Berlin – Vinnie Carbonell, Peter Cugno, Matthew Dennis, Dean Guerrette, Kiernan Jennings, Patrick Lukens, Andrew Roberti, Nathan Snyder Matthew Uryga

Bristol – Gabriel Bartolome, Davis Kroll, Colton Litwinczyk, Joshua Mitchell, Mikel Palaj, Benjamin Stafford, Noah Taylor

Bulkeley – Nathan Weeks

Meriden – Matthew Desimone, Alex Flynn, Sam Hurlburt, Mehdi Moumen, Spencer Studley

Middletown – Trevor Drescher, Michael Flynn, Seth Latronica, Matt Lombardo, Andrew Strickland, Nicole Tust

Plainville - Brandon Paznokas,

EAST Region

East Catholic - Ryan Blood, Drew Cavar, Aiden Toomey, Xavier Voss

Glastonbury – Josh Ayaviri,  Brant Barbera-Hwang, Evan Fuller, Kyle Kirshen, Lucas Kim, Morgan Kim, John McCarthy, Liam Merrill, Brian Pawlowski, Krystian Pawlowski, Jay Shah, Alex Wong, Matteo Wong,

Manchester - Noah Luby

South Windsor - Pranav Appikatla, Andrew Bell, Cooper Castellone, Charles Keen, Braeden Pinto, Daniel Savidge

Windsor - Noah Kiehne, Vaughn Peoples-Hobson, Eric Quiterio, Jaden Soroka, Rorian Soroka,  Connor Staron, Steven Schwartz


WEST Region

Conard – Ben Arky, Lenny Belyaev, Julian Flores, Charlie Krajc, Chris Liddell, Keaden Nguyen, Jeffry Rosborg, Justice Seymour, Liam Switzer

Farmington - Evan Adams, David Babigian, Calvin Chen, Jon Fojtik, Senan Gorman, Tyler Grubelich, Joe-Michael Harb, Pierce Landry,  Alexander Lee,  Timothy Stephenson, Isaac Varghese, Ryan Zambrycki, Jakub Zukowski 

Hall - Mitchell Baboff(, Michael Bobylov, Facundo Calione, Kobe Dominguez, Carson Raisner, Connor Skarzynski, Andrew Sun 

Northwest Catholic - Grace Karangekis

Simsbury - Liam Dunnigan, Ryan Ho, Jackson Matyczyk, Colin Russell, Malaki Tatum, Erik Winkler

Southington - Kyle Buchanan, Jon Cocchiola, Landon Colby, Brian Egan, Tyler Heidgerd, Jackson Malsheske, Derek Melanson, Matt Niro, Dan Perez, E.J. Suski