2010

Football All Conference 2010

Division I


Glastonbury - Ben Berey, Malcolm Crosson, Devin O’Reilly, Andy Pena, Alex Robinson, Cory Santor, David Shainess and Kadeam Ward

Manchester - Matt Cassidy, Seth Devalve, Chris Turner, Khary Harris-Bey, Josh Nichols and Dan Minakhom

New Britain - Nick Pettinelli, Elijah Yopp, Kian Downes and Michal Filipkoksky

Newington - Jon Snyder, Freddy Burgos, Alex Lomaglio and Mike Giordano

Southington - Enjan Mullaj, Andrew Walowski, Tyler Dube, Jordan Chapman, Mark Tellerico, Nick Gothberg, Matt Scarpati, Dan Manware and Matt O’Connor

South Windsor - Sean Doolady, Billy Manzi, Jake Odell, Mike Cottle and Paul Sullivan

Simsbury - Josh Helmkamp, Josh Gowdy, Kyle Decker, Christian Kaljulaid and Chris Henry

Windsor - Aaron Berardino, Michael Oni, Jahson Johnson, Brian McClain, Milton Jackson, Tyrick Thomas and Kashden Naraine


Division II


Bristol Central - Mike Benites, D.J. Sanderson and Tom Dusenberry

Bulkeley - Denzell Bell, Kirie Carter, Christopher Figueroa and Brian LaSalle

Conard - Kevin Fisher, Danius Lancinskas, Chris Reckmeyer, Jon Esposito, Dave Brown, Jeremy Claflin, Bob Hinds, Dom Spaulding and Brandon Harris

East Hartford - Chris Williams, Jose Arriaga and Pat Shea

Farmington - Reid Russell, Mike English, Kevin Bittner, Mitch Lewis and Jordan Parkinson

Hall - Riley Carroll, Kyle Bryan, Justin Sundstrom, Kevin Farrah, Eddie Blashinski, Joey Denault, Miquel Goddy and Dan Guadalupe

Hartford Public - Shane Anane, Tyree Binyon, Tyree Pinder, Audley Fletcher, Josh Guvana and Eirc Johnson

Middletown - Jordan Timbro, Trevon Freeman, Devon Carrillo, Vin Quintiliano, Steven Sorenson, Brandon Carr and Shacor Privott


Division III


Berlin - Frank Murphy, Zach Zulkiewicz, Mason Powers, Ras Morgan Matt Padkula, Max DeLorenzo, Dan Hogan, Mike Perno, Joe Dellaquilla and Tom Undercuffler

Bloomfield - Tariq Odom, Michael Campbell, Jamal Gibson, Norvel Stewart and Treyquan Lang

Bristol Eastern - Dylon Ouellette, Tryell Holmes, Mat Yopp, John Chiaradio, Nick Randles, Paul Levesque, Randy Pelletier and Cory White

East Catholic - Henry Downes, Tre Morrison, Jason Smith, Jordan Bridges and Corey Edsall

Northwest Catholic - Nick Gaynor, Wesley Hopkins, Maleek Riley and Kevin Beakey

Platt - Tyshon Shields, Anthony Sanders, Javon Fagan, David Silvia, Henry Jackson, Kahari Davis and Joey Quilty

Tolland - Eric Sentochnik, Joe Chagnot, Mike Crinity and Chris Byam


Division IV


E.O. Smith - John Mindek, Dallas Beltran, Kodey Duplissie, Alex Sorvillo and Tim Mulka

Fermi - Dylan Arthurs, Dalton Brantner, Joe Vella, Jack Kelly and Cody Brown

Maloney - Ryan Belote, Andre Bielefield, Brandon Webb, Karim St. Luce, Riley Lefebvre, Isahoh Tomasson, Zachary Mislagle and Darin Bookey

Plainville - Kevin Spence, Chris Kuzia, Tony Lopizzo, Ross Zettergren, Kevin Waite, Adam Foster, Tim West and Dave Czmyr

RHAM - Erich Buhgiar, Dave Scoville, Jon Ware, Matt Goodwin, Jacob Surdam and Mike Luby

Rockville - Tom Higgins, Ray Berwick, MJ Faniel and Ian MacDonald

Weaver - Vincent Tullis, Ray Sykes, Jerrone Hanson and SeVaughn James

Wethersfield - Steve Vasquez, Chris LeSure, Franco Serraro, Keva Clay, Emir Kuljancic, Steve Moore, Ed Melendy and Luca Bielenda