2008-09

Girls Indoor Track All Conference 2009

2008-2009 Girl's CCC All Conference


1. Dezarell May- Bloomfield 600, 4x400
2. Tiffany Harrison- Bloomfield 4x400
3. Chantelle Deer- Bloomfield 4x400, 4x200
4. Tobiann Lascelles- Bloomfield 4x400
5. Nasheem Duffus- Bloomfield 4x200
6. Saige Sharp- Bloomfield 4x200
7. Samantha Washington- Bloomfield 4x200
8. Alexandra Hughes- Bristol Central Pole Vault
9. Amanda Sumner- Bristol Eastern 600, 4x800, Sprint Medley
10. Katie Colbert- Bristol Eastern 4x800
11. Sarah Woznicki- Bristol Eastern 4x800
12. Molly Graffam- Bristol Eastern 4x800
13. Maggie Hendrickson- Bristol Eastern Sprint Medley
14. Alexa Person- Bristol Eastern Sprint Medley
15. Brianna Pasqualicchio- Bristol Eastern Sprint Medley
16. Aubrey Waggoner- Conard 1000, Sprint Medley, 4x400
17. Sophia Harrington- Conard 4x800, 4x400
18. Lilly Harrington- Conard 4x800, Sprint Medley, 4x400
19. Sarah Vossler- Conard 4x800
20. Claire Murphy- Conard 4x800
21. Lauren Cannon- Conard Sprint Medley, 4x400
22. Jessica Retrum- Conard Sprint Medley
23. Nicole McClintock- East Hartford 300, 4x400, 4x200
24. Shanakaye Staple- East Hartford 4x400, 4x200
25. Shaquella Hamilton- East Hartford 4x400, 4x200, High Jump
26. Diondva Givens- East Hartford 4x400
27. Sierra Davis- East Hartford 4x200
28. Danielle Baker- Glastonbury Pole Vault
29. Natalie Bonham- Glastonbury 55H
30. Lindsay Crevoiserat- Glastonbury 1000, 1600, 3200
31. Laura Vehlies- Glastonbury 600
32. Kriten Malloy- Glastonbury 1600, 3200
33. Emily MacEwen- Glastonbury 4x800
34. Christina Reardon- Glastonbury 4x800
35. McKenzie Hollenbaugh- Glastonbury 4x800
36. Kim Halpin- Glastonbury 4x800
37. Charlotte Freeland- Glastonbury 3200
38. Alita Moss- Hall High Jump
39. Elena Jay- Hall 1600
40. Morgan Roche- Hall 1000
41. Erika Hall- Hartford Public Shot Put
42. Emily Anderson- Manchester 1600, 3200
43. Mary Bugbee- Manchester 1000
44. Sarah Buller- Rockville High Jump
45. Emily Leopard- Rockville Long Jump
46. Jocelyn White- Rockville Shot Put
47. Sarah Hill- Rockville 300
48. Mallory Davis- Simsbury 55H
49. Priscilla Appiagyes- South Windsor Long Jump
50. Lauren Bauchiero- Southington High Jump
51. Erin Saucier- Southington Pole Vault
52. Nikkia Jones- Weaver Shot Put
53. Catherine Milledge- Weaver 55H, 55, 300
54. Marshalee Raynor- Weaver 55, 4x200
55. Shanique Castella- Weaver 55, 4x200
56. Cassandra Bennent- Weaver 4x200
57. Angela Dunnham- Weaver 4x200
58. Janae Wilson- Windsor Long Jump
59. Brianna Allen- Windsor Sprint Medley
60. Tyshay Carmichael- Windsor Sprint Medley
61. Shayna Presley- Windsor Sprint Medley
62. Medinah Nabadduka- Windsor Sprint Medley